• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

05.02.2024

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych w roku szkolnym 2024/2025 :

Wójt Gminy Zabierzów Zarządzeniem Nr 30/2024 z dnia 30 stycznia 2024 r. ustalił terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz przedszkoli niepublicznych wyłonionych w otwartym konkursie ofert na rok szkolny 2024/2025.

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego VULCAN -

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminazabierzow .

Bardzo proszę Rodziców o przeczytanie załączonych informacji . Wydrukowane wnioski prosimy składać do sekretariatu szkoły wraz z odpowiednimi oświadczeniami , które można pobrać za pośrednictwem systemu Vulcan lub ze strony szkoły .

Strona internetowa dla rodziców będzie dostępna od 25 marca 2024 r.

Dokumenty i szczegółowe informacje w sprawie rekrutacji, będą do pobrania za pośrednictwem systemu.

Jednocześnie informujemy, że na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025 obowiązują kryteria i liczby punktów przyjęte Uchwałą Rady Gminy Zabierzów Nr IX/42/19 z dnia 31 stycznia 2019 roku w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do prowadzonych przez gminę Zabierzów oraz wyłonionych w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego z terenu gminy Zabierzów oraz wprowadzenia kryteriów naboru do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Zabierzów wraz z określeniem dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

Termin składania wniosków o kontynuowanie wychowania przedszkolnego przez dziecko w danym przedszkolu został ustalony do dnia 13 marca 2024 r.

Do pobrania:

1. Zarządzenie Wójta Gminy Zabierzów Nr 30/2024 z dnia 30 stycznia 2024 r. w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem jest Gmina Zabierzów.
            2. Uchwała Rady Gminy Zabierzów Nr IX/42/19 z dnia 31 stycznia 2019 roku w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do prowadzonych przez gminę Zabierzów oraz wyłonionych w wyniku rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego z terenu gminy Zabierzów oraz wprowadzenia kryteriów naboru do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Zabierzów wraz z określeniem dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

Pliki do pobrania:

Potwierdzenie_woli_24_25_.pdf

1.Zarzadzenie_Wojta_Gm._Zabierzow_terminy_rekr._przedsz_30_2024-1.docx

2.OŚWIADCZENIA DO POBRANIA Uchwala_IV_42_19_kryteria_rekrutacyjne_tekst_jednolity_2021(1).pdf

3.Zasady_przeprowadzania_rekrutacji_do_przedszkoli_2024(2).pdf

Rekrutacja do klas I publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Wójt Gminy Zabierzów Zarządzeniem Nr 31/2024 z dnia 30 stycznia 2024 r. ustalił terminy rekrutacji do klas I publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025.

Termin przyjmowania wniosków o przyjęcie uczniów do klasy I szkoły podstawowej zamieszkałych poza obwodem szkolnym danej szkoły został ustalono od 4 do 12 marca 2024 r.

Zapisy/zgłoszenia dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły do klasy I szkoły podstawowej odbędą się w szkołach podstawowych do dnia 26 lutego 2024 r.

Jednocześnie informujemy, że po zakończeniu przyjmowania przez szkoły podstawowej zapisów/zgłoszeń do klasy I szkoły podstawowej dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły i w sytuacji gdy pozostaną wolne miejsca w klasie, Dyrektor danej szkoły ogłasza rekrutację do klasy I na rok szkolny 2024/2025.

Do pobrania:

1. Zarządzenie Wójta Gminy Zabierzów Nr 31/2024 z dnia 30 stycznia 2024 r. w sprawie harmonogramu oraz szczegółowych terminów i czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klas I szkół podstawowych w roku szkolnym 2024/2025, dla których organem prowadzącym jest Gmina Zabierzów.

Pliki do pobrania:

1.Zarzadzenie_Wojta_Gm._Zabierzow_terminy_rekrutacji do_klasy_pierwszej_na rok_2024/25.docx

2.Uchwala_IV_42_19_kryteria_rekrutacyjne_tekst_jednolity_2021(2).pdf

3.Wniosek_o_przyjecie_do_szkoly__dla_dzieci_spoza_obwodu_na_rok_szkolny_2024-2025.pdf

4. potwierdzenie_woli(1).pdf

• DYŻURY WAKACYJNE PRZEDSZKOLI 2024

Przedszkola – dyżury wakacyjne

Publikujemy terminy dyżurów wakacyjnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Zabierzów, które zostały ustalone Zarządzeniem Wójta Gminy Zabierzów Nr 32/2024 z dnia 30 stycznia 2024 r.

Zgodnie z przepisami przedszkole funkcjonuje przez cały rok szkolny, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący przedszkole, na wspólny wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola lub rady rodziców.

Z dyżuru mogą korzystać dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2023/2024 do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Zabierzów. Dla dzieci uczęszczających do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego nie obowiązuje zasada kolejności zgłoszeń_. Na pozostałe miejsca przyjmowane są dzieci z innych przedszkoli/oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę zgodnie z kolejnością.

Zapisów na dyżur wakacyjny będzie można dokonywać w terminie od 20 maja 2024 r. do 24 maja 2024 r. w wybranym przedszkolu lub szkole podstawowej.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod podanymi poniżej numerami telefonów.

terminy_dyzurow_wakacyjnych.docx