• Poszukujemy pracownika

24.10.2023

Szkoła Podstawowa w Brzeziu poszukuje pracownika na stanowisko woźnego szkolnego 1/2 etatu (20 godzin tygodniowo) oraz konserwatora 1/4 etatu ( 10 godzin tygodniowo) . Oferty lub zapytania w sekretariacie szkoły lub pod nr telefonu 12 2851181 .

14.10.2023

13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać krótkiego przemówienia Pani Wicedyrektor Marty Kowalik. Podczas niego uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest rodzina, bowiem to ona dba wychowanie młodego człowieka, a szkoła tylko wspomaga ten proces. Pani wicedyrektor złożyła życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Joanna Matoga - Baran, która podziękowała kadrze za trud władany w naukę dzieci. Po części oficjalnej społeczność szkolna oglądnęła przedstawienie wystawione przez uczniów z klasy 4.

• Zajęcia edukacyjne z programowania i nowych technologii

07.10.2023

Uczniowie  z naszej szkoły od kilku lat uczestniczą w  Programie  Projektor realizowanym  przez Fundację Edukacyjna Perspektywy. W tym roku szkolnym  klasa 4 zakwalifikowała się do projektu IT for SHE KIDS 2023, na bezpłatne zajęcia edukacyjne z programowania i nowych technologii. Zajęcia  odbyły się  26 i 27 września 2023 roku.  Prowadziły je wolontariuszki Pani Sandra Zarychta - doktorantka z Politechniki Łódzkiej oraz Pani Małgorzata Czechura ekspert z firmy Ericsson.

Zajęcia pobudziły uczniów do kreatywnego działania. Podczas nich wykorzystany był  sprzęt zakupionego w ramach programu „Laboratorium przyszłości”. #LaboratoriaPrzyszłości

Pani Małgorzata Czechura  zaprezentowała uczniom historię telekomunikacji oraz ćwiczenia na temat przepływu informacji – szyfrowanie – alfabet Morsa, żaglówki, kody. W ciekawy sposób przedstawiła zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci - Jak zachować bezpieczeństwo? Jak działają oszuści? - na co uważać? Prawa autorskie. Hejt. Pobieranie plików itp.

27 września Pani Sandra Zarychta w interesujący sposób przedstawiła uczniom możliwości zastosowania drukarki 3D, programy do projektowania, obsługę sprzętu. Uczniowie pod jej kierunkiem wykonali prace  „Twój wymarzony pojazd”  z wykorzystaniem elementów wydrukowanych na drukarce. Druga część zajęć poświecona była programowaniu z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorm oraz LEGO Spike Prime. Uczniowie składali zestawy i programowali maszyny, pojazdy. Następnie prezentowali swoje pojazdy w ruchu.

Dziękujemy Wolontariuszkom za wspaniałe zajęcia i zachętę  poprzez przykład swojej pracy i pasji  do poznawania nowych technologii .

Szkolny koordynator projektu

Marta Kowalik