• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

24.06.2023

23 czerwca na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego pan Dyrektor Paweł Miłobędzki krótko podsumował cały mijający rok szkolny. Złożył także uczniom, nauczycielom oraz rodzicom życzenia. Następnie wychowawcy klas wzywali na środek sali uczniów, którzy wypracowali w tym roku świadectwa z paskami oraz przekazali im nagrody książkowe. Po oficjalnej części wychowawcy rozdali resztę świadectw i pożegnali się ze swoimi wychowankami, z którymi spotkają się ponownie za dwa miesiące.

Szczegółowa relacja z wydarzenia dostępna pod tym adresem: https://www.facebook.com/spbrzezie

• Pożegnanie klasy 8.

24.06.2023

22 czerwca w godzinach popołudniowych część społeczności szkolnej spotkała się na świetlicy środowiskowej w Brzeziu, aby pożegnać odchodzącą klasę 8. Uczniowie klasy 7 pod opieką swojej polonistki pani Agnieszki Pokrywki zaprezentowali sztukę zatytułowaną "Dziady część 8". Tym samym uhonorowali starszą klasę i pożegnali się z każdym w indywidualny i trochę przewrotny sposób.

Po przedstawieniu uczniowie klasy 8 odtańczyli poloneza, do którego przygotowywał ich wuefista pan Arkadiusz Dobek. Na zakończenie części oficjalnej odchodzący uczniowie zaprezentowali w prezentacji swoje zdjęcia, dzięki którym mogliśmy sobie przypomnieć ich wszystkie szkolne lata oraz podziękowali Dyrekcji oraz nauczycielom za wszystkie lata w spędzone razem.

Następnie młodzież z klas 7 i 8 rozpoczęła dyskotekę. Ten dzień był pełen wrażeń i nie jedna osoba uroniła łzę.

• Szkolny Mam Talent.

24.06.2023

21 czerwca po raz kolejny w naszej szkole odbył się Mam Talent, który został zorganizowany przez panią wicedyrektor Martę Kowalik oraz panią pedagog Małgorzatę Dyrdę.

Podczas tego wydarzenia uczniowie z klas 1-8 zaprezentowali swoje umiejętności. Mogliśmy zobaczyć układy taneczne, pokazy sztuk walki, prace plastyczne, tworzenie kolorowych napojów, posłuchać różnych piosenek, gry na skrzypcach, wysłuchać szkolnych żartów i zadać pytania o różne linie tramwajowe.

W tej imprezie wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, bowiem pokazali swoje pasje, a  to wielki sukces.

• Trzydniowa wycieczka na Dolny Śląsk

20.06.2023

W dniach 14- 16 czerwca uczniowie klas 5-8 wyruszyli na wycieczkę na Dolny Śląsk.

Pierwszego dnia pod opieką przewodników zwiedzili starówkę we Wrocławiu oraz Krzywą Wieżę w Ząbkowicach Śląskich. Noc spędzili w urokliwym ośrodku w Radkowie.

Następnego dnia o świcie wybrali się wraz z przewodnikami na całodzienny rajd po najbliższej okolicy. Weszli na szlak prowadzący do Błędnych Skał, a następnie przemierzyli trasę na Szczeliniec, gdzie zwiedzili największą skalną formację. Zajęło im to tylko  7 godzin :D. Dzień zakończyli meczem na boisku i ogniskiem z kiełbaskami.

Kolejnego dnia odwiedzili Bazylikę w Wambierzycach oraz zwierzęta we wrocławskim ZOO. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili późnym wieczorem do Brzezia.

• Zagrożone zwierzęta w Polsce.

20.06.2023

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: Zagrożone zwierzęta w Polsce, zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach. W kategorii klas IV-VI: Wiktoria Wróbel z klasy VI oraz Adam Wróbel z klasy IV otrzymali wyróżnienia.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy twórczej!!!!!