• Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

            03.01.2020

             

            MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

            Zapraszamy uczniów do udziału w XIII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania.

            Konkurs odbędzie się 17 stycznia (piątek) 2020 r.

            o godzinie 8.00.

            Zgłoszenia prosimy składać do dnia 16 stycznia.

             

            CELE KONKURSU:

            - doskonalenie umiejętności pięknego czytania,

            - kształtowanie kultury czytelniczej,

            - rozwijanie twórczych talentów.

            Prosimy o przygotowanie do czytania fragmentu ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży (pomocą w wyborze służą również nauczyciele poloniści i bibliotekarze).

            Uczestnicy czytają przygotowany fragment prozy zawierający dialog i opis.

             

            Oceniane będą:

            • dykcja         (0-3 pkt.),

            • interpretacji tekstu        (0-3 pkt.),

            • zachowanie limitu czasu (do 3 minut)       (1 pkt).

             

            Zapraszamy do udziału w konkursie!

            Organizatorzy:

            Agnieszka Pokrywka

            Agnieszka Tarnowska

          • FESTIWAL PIOSENKI DZIECĘCEJ MAŁOLAT 2019 – W ŚWECIE BAŚNI

            18.12.2019

            12 XII 2019 r.  w Szkole Podstawowej w Brzeziu odbył się XI Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Małolat 2019 – W świecie baśni”, którego celem było umożliwienie dzieciom  zaprezentowania swoich zdolności muzycznych i wdrażanie ich do aktywnego udziału w życiu kulturalnym. W festiwalu wzięli udział uczniowie klas 1-3 ze  szkół podstawowych z Gminy Zabierzów: z Balic, Bolechowic, Brzezia, Nielepic, Rząski i Zabierzowa. Młodych artystów oceniało jury w składzie : Pani Janina Wilkosz – Dyrektor GZEAS w Zabierzowie, Pan Paweł Miłobędzki dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzeziu, Pani Anna Śliwa - skrzypaczka, Pan Wiesław Czajowski sołtys wsi Brzezie, Pan Michał Całek organista i dyrygent. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych. Dzieci były oceniane w poszczególnych kategoriach wiekowych

            W kategorii klas I zwyciężyła Zofia Piątkowska ze Szkoły Podstawowej w Rząsce,  II miejsce Lena Urbanik ze Szkoły Podstawowej z Nielepic, III miejsce Zuzanna Wojtaszek ze Szkoły Podstawowej w Brzeziu. W kategorii klas II  zwyciężyła  Liliana Bafia ze Szkoły Podstawowej z Bolechowic, II miejsce Larissa Piekarska ze Szkoły Podstawowej w Rząsce, III miejsce Magdalena Wieloch ze Szkoły Podstawowej w Balicach. W najstarszej grupie wiekowej najlepiej zaprezentowała się Zofia Świątek ze Szkoły Podstawowej z Bolechowic, II miejsce Alicja Firek ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach a III miejsce zajęła Lena Ciołczyk ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach.

            Wszyscy mali piosenkarze otrzymali dyplomy drobne upominki za udział w konkursie a laureaci zostali wyróżnieni statuetką „Złotego klucza wiolinowego”.

            Nagrody, które zostały wręczone uczestnikom ufundowali: Firma Rekma z Brzezia,  Firmie Roda z Brzezia, Firmie Multiprojekt Automatyka z Krakowa, Firmie Lewiatan z Ujazdu  oraz pani Annie Pędrys.

            Zarówno uczestnicy, jak i widzowie dobrze się bawili czego dowodem jest zapowiedź swojego udziału w kolejnym festiwalu.

            Organizatorzy festiwalu Pani Dorota Dziedzic, Pani Ewelina Sioła i Pani Beata Snopkiewicz serdecznie dziękują wszystkim, którzy uświetnili imprezę swoją obecnością i zaangażowaniem w jej przebieg, w szczególności jury za wyłonienie laureatów  oraz opiekunom, którzy przygotowali na wysokim poziomie swoich podopiecznych do konkursu oraz wszystkim wykonawcom za wprowadzenie do „muzycznego świata baśni”.

          • Śladami Ziuka - gra terenowa

            29.11.2019

            28 listopada klasy VII i VIII wyruszyły pod opieką pani Agnieszki Pokrywki i pana Arkadiusza Dobka śladami Ziuka. Brzmi tajemniczo?  Oczywiście. Ale nie dla tych osób, które przebywały niedawno na Litwie. ..  Ziuk to przecież marszałek Józef Piłsudski!

            Z samego rana wyruszyliśmy autobusem MPK do  Krakowa, by przed wejściem do Katedry na Wawelu  rozpocząć grę terenową po Starym Mieście. Zagadki tego Questu prowadziły 4 grupy  przez miejsca związane z  Józefem Piłsudskim: tablice, pomniki, budynki.  Mimo niezbyt sprzyjającej aury oraz braku umiejętności odczytania mapy i rozwiązania niektórych szyfrogramów wszystkie grupy dotarły do celu. Po rozwiązaniu ostatniej zagadki otrzymaliśmy  prezent, którym była pieczątka z wizerunkiem naszego Wodza.

             

            Agnieszka Pokrywka

          • Szlachetna paczka

            26.11.2019

            "Miarą Twojego człowieczeństwa jest wielkość Twojej troski o drugiego człowieka". Zgodnie z tym co mówi nam Ks. Mieczysław Maliński, warto pomagać, dlatego w tym roku nasza szkoła bierze udział w XIX edycji Szlachetnej Paczki.

            Już 16 listopada otwarto bazę danych potrzebujących rodzin z całej Polski. I to My, ze swoim zapałem do pracy oraz chęcią pomocy, pod choinkę podarujemy nowe, lepsze życie osobom, które naprawdę tego potrzebują.

            Organizujemy zbiórkę rzeczy niezbędnych do normalnego funkcjonowania, zgodnego z potrzebami rodziny.

            Każdy może pomóc!!!

            Choćby jedna konserwa..., choćby jedna złotówka... Poświęcamy czas na pakowanie prezentów. To cegiełki składające się na sukces!

        • ŚLUBOWANIE KLASY I
          • ŚLUBOWANIE KLASY I

            04.11.2019

            25 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej.

             

            W obecności zaproszonych gości oraz rodziców w niezwykle podniosłej i uroczystej atmosferze przed pocztem sztandarowym Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożonym ślubowaniu Pan Dyrektor Paweł Miłobędzki dokonał symbolicznego aktu pasowania Pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Brzeziu.  Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do społeczności szkolnej zaprezentowali to, czego już nauczyli się w szkole. Były tańce, wesołe piosenki oraz pięknie wyrecytowane wiersze. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem ich pierwszego, szkolnego występu. Na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie otrzymali legitymację szkolną oraz pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło również słodkich niespodzianek i  miłych upominków.

             

            Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście juz uczniami. Życzymy Wam wielu wspaniałych chwil w murach naszej szkoły. Niech uśmiech towarzyszył Wam każdego dnia, a zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością! Powodzenia!!!

             

            wych. Sylwia Ziarkowska

          • Sprzątanie cmentarza cholerycznego

            03.11.2019

            Każdy człowiek doskonale wie, że należy pamiętać o zmarłych. Zdajemy sobie także sprawę z tego, że sprzątanie w miejscach pamięci  jest elementem edukacji patriotycznej i obowiązkiem każdego Polaka.

            Właśnie z tego powodu 31 października 2019 roku klasa VIII pod opieką pani Agnieszki Pokrywki i pani Agnieszki Tarnowskiej udała się na pobliski cmentarz choleryczny, by posprzątać ten teren.

            Pogoda nas nie rozpieszczała. Pomimo chłodu i sporej mgły udało nam się wygrabić liście,  umyć pomnik oraz usunąć z jego okolicy wysokie chwasty. Po 3 godzinach sprzątania postawiliśmy na grobie przyniesione ze sobą chryzantemy i zapaliliśmy znicze. Brudni, zmęczeni ale bardzo zadowoleni z efektów swoich działań wróciliśmy do szkoły, by pogłębiać znajomość języków obcych.

            Agnieszka Pokrywka

          • Finał - "Impro-wizu-jemy kulturę"

            31.10.2019

            Nareszcie nadszedł ten niecierpliwie oczekiwany dzień.

            27 października 2019 r. nasza sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą, choć jak niektórzy napisali o niej, ulotną klubo-kawiarnię, a nasza młodzież - w kreatywnych animatorów, profesjonalnych kelnerów i szefów kuchni oraz wybitnych aktorów.

            Występ grupy „Czyszymony” pragnęło ujrzeć wielu gości. Przy kawiarnianych stolikach nad filiżanką wybornej kawy i kawałkiem domowego ciasta można było zobaczyć całe rodziny oraz przedstawicieli naszych lokalnych władz, np. radną powiatu krakowskiego panią Alicję Wójcik,  zastępcę Wójta Gminy Zabierzów pana Bartłomieja Stawarza czy sołtysa Brzezia pana Wiesława Czajowskiego. Nie zabrakło także pani Weroniki Idzikowskiej animatorki społecznej i kulturowej współpracującej z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie. To właśnie dzięki tej instytucji projekt mógł zostać zrealizowany.

            Klimatyczna muzyka w tle, prezentacja zdjęciowa naszego projektu, genialne plakaty Andrzeja Ossowskiego oraz świetne jedzenie i dekoracje sprawiły, że kawiarnia stała się miejscem, które niechętnie się opuszcza.

            Goście naszej kawiarni w ramach podziękowania uzupełniali niedokończone zdania, które znajdowały się na papierowych obrusach. Dzięki tym wpisom nieformalna grupa „Impro-wizu-jemy kulturę”  ostatecznie przekonała się, że taka inicjatywa była strzałem w dziesiątkę.

            To jedno popołudnie sprawiło, że ludzie poznali się lepiej i mogli choć trochę się zintegrować. Na zakończenie imprezy nasi podopieczni zaprosili wszystkich obecnych na sali na koncert dla Kacperka Ryło oraz licytacji naszych papierowych kotów, która odbywa się na stronie internetowej.

            Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie do naszej kawiarni  Kot –cafe i spędzenie z nami tych kilku wspaniałych chwil.

            Ogromne podziękowania należą się także rodzinie państwa Szkodnych i Jaroszów, którzy po imprezie pomogli naszej zmęczonej młodzieży doprowadzić szkołę do pierwotnego wyglądu.

            Agnieszka Pokrywka

          • "Impro-wizu-jemy kulturę - sobotnie przygotowania do finału.

            29.10.2019

            I zaczęło się….

            Dzień przygotowań do imprezy finałowej przeogromnie zmęczył naszą nieformalną grupę „Impro-wizu-jemy kulturę”. Przygotowaniom nie było końca. Począwszy od wieszania materiałów na siatkach, poprzez układanie paneli z gąbki na drabinkach, a kończąc na noszeniu i układaniu stolików oraz krzeseł. Ciężka to była praca, oj ciężka… Na szczęście wszyscy członkowie zespołu świetnie wywiązali się z wyznaczonych im zadań. W tym natłoku czynności, niektórzy znaleźli jednak czas na wyciszenie się i….. grali w szachy :). Grupa dekoracyjna otrzymała wsparcie od harcerza, który wraz z zuchami nocował w ten weekend w szkole. Dzięki niemu wycinanie literek do dekoracji poszło o wiele sprawniej. Wspomógł nas także nasz absolwent Artur, który postanowił także dołączyć do naszej grupy.

            Dziękujemy im z całego serca.

            Grupa gastro dekorowała babeczki, dzieliła produkty i szykowała polową kuchnię :). Chłopcy ze Strefy Pokemona (z pomocą naszych kreatywnych dziewcząt) stworzyli przytulny kącik dla dzieciaków, a grupa „Czyszymony” (pod opieką pani Agnieszki Tarnowskiej) na zakończenie dnia pokazała nam skecze, którymi zamierzała rozbawić publiczność.  Po powrocie do domów ożyła nasza grupa na portalu społecznościowym, bowiem nagle wszyscy wszystkim udzielali „złotych rad” .Widać zatem, że nasi młodzi ludzie bardzo stresowali się WIELKIM FINAŁEM!

            Agnieszka Pokrywka

          • Wycieczka do Radia RMF

            24.10.2019

            21.10.2019r. klasa IV, V i VI miała okazję wybrać się na wycieczkę do Radia RMF oraz na Kopiec Kościuszki. Zwiedzając radio, dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca radiowca oraz wydawcy, a także  obejrzały obiekt "od kuchni".  O wszystkim opowiadał im pan Tomasz Staniszewski, który prowadzi m.in. poranne  wiadomości w owym radiu, a osobiście jest tatą jednego z naszych uczniów.

                        Następnie dzieci udały się na Kopiec Kościuszki, z którego mogły podziwiać panoramę Krakowa i zwiedziły dwie wystawy, m.in. figur woskowych. Wycieczka była bardzo udana, szczególnie , że o tej porze roku dopisała pogoda.

                                                                           Monika Koprynia-Bogacz

          • Zaproszenie !

            23.10.2019

            Korowód Wszystkich Świętych

             

            Serdecznie zapraszam dzieci z klas 0-III do udziału w Korowodzie Wszystkich Świętych , który odbędzie się 29 X 2019 roku w godz. 9.00-11.00

            Patron wydarzenia Św. Jan Paweł II

             

            Przebieg wydarzenia:

            9.00-przygotowanie  w szkole  dzieci z kl.0-III przebierają się lub przynoszą rekwizyty tak, aby upodobnić się do swoich  patronów lub ulubionych świętych.

            9.10-wyjście Korowodu z budynku szkoły i przemarsz do Kościoła p.w.NMP Matki Kościoła w Brzeziu. Dzieci podążają ze światłem w rękach np. latarki, latarenki.

            9.40-Spotkanie Świętych w Kościele -  konkursy z nagrodami:

             A/ najpiękniejszy strój,

            B / najciekawszy rekwizyt,

            C/  krótka prezentacja postaci świętego,

            D/  najpopularniejszy święty,

            E/  konkurs plastyczny – malowanie  Korowodu Świętych,

            10.45- Zakończenie spotkania- powrót  do szkoły,

            /W przypadku brzydkiej pogody przemarsz Korowodu i konkursy  odbędą  się w budynku szkoły- sala gimnastyczna /

                                                                           Ks. Ryszard Barański

             

          • NASZA PRZYGODA Z CERAMIKĄ, PODSUMOWANIE PROJEKTU “ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

            23.10.2019

            Wiosną, w II okresie roku szkolnego 2018/2019, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli

            w warsztatach ceramicznych, realizowanych przez “Stowarzyszenie Ceramika bez granic”. Chętna młodzież, w dwóch grupach wiekowych pod opieką pani Krystyny Zaboklickiej, członkini Stowarzyszenia ”Ceramika bez granic” i absolwentki Wydziału Rzeźby ASP, wykonała kompozycję płaskorzeźb, które nawiązywały do krajobrazu najbliższej okolicy.

            Powstała barwna mapa pobliskich miejscowości, ukazująca szeregi uliczek, domów, terenów zielonych, ciekawych miejsc związanych z historią i zwyczajami mieszkańców.

            Efekty pracy uczniów można podziwiać w holu szkoły. Całość wspólnego dzieła uczniów przygotowała i zakomponowała na ścianie pani Krystyna Zaboklicka.

            Projekt zatytułowany "Świat wokół nas” jest zadaniem publicznym, realizowanym

            z zakresu upowszechniania kultury, sztuki, ochrony dóbr i tradycji, polegający na pracy

            z dziećmi i młodzieżą. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Zabierzów

            i realizowany przez “Stowarzyszenie Ceramika bez granic” na terenie której położona jest szkoła.

            Bardzo dzuiękujemy i cieszymy się, że nasi uczniowie mogli wziąć udział w tym przedsięwzięciu. W trakcie projeku młodzi artyści rozwinęli swoje zainteresowania plastyczne, poznali nową technikę  i formę pracy twórczej.

            Przygoda z ceramiką dostarczyła nam wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy.

          • "Impro-wizu-jemy kulturę" - warsztaty w Brzeziu

            22.10.2019

            Finał zbliża się wielkimi krokami, dlatego 19 października  uczestnicy nieformalnej grupy „Impro-wizu-jemy kulturę” spotkali się po raz kolejny. Pierwsze warsztaty „Sztuka rozmowy czyli jak się dogadać i trzymać emocje, uczucia na uwięzi” poprowadziła dla nas nasza polonistka  Agnieszka Pokrywka. Podczas pracy w grupach dostrzegliśmy bogactwo stanów emocjonalnych i uczuciowych towarzyszących życiu człowieka, uzmysłowiliśmy sobie, że jesteśmy odpowiedzialni za manifestowane reakcje oraz za wypowiadane i pisane słowa. 

            Potem do prowadzących dołączyła pani Agnieszka Tarnowska, która pokazała nam w jaki sposób z dowolnie wybranego tematu stworzyć świetny scenariusz. W grupach napisaliśmy konspekty wystąpień na scenie. Nie było to łatwe zadanie! Oj, nie było… Ale nie to okazało się najgorsze…. Potem każda grupa musiała zaprezentować efekty swojej pracy… Śmiechu było co niemiara, bowiem wyszło na jaw, że świetnie potrafimy ukazywać współczesne wydarzenia i niektóre słynne postacie. Efekty naszych starań można zobaczyć na naszej stronie na Facebooku.

            Ostatnia część warsztatów poświęcona była przygotowaniom do wielkiego finału. Grupa deko planowała wystrój sali i tworzyła „koto-wiewiórki”, „Czyszymony” szlifowały scenariusz, a  zespół cateringu piekł dla nas pyszne muffinki, które na koniec zjedliśmy ze smakiem. Dzień zaliczamy do bardzo udanych i już nie możemy się doczekać wielkiego finału, który odbędzie się 27 października.

            Agnieszka Pokrywka

          • Dzień Edukacji Narodowej

            16.10.2019

            15 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzięki świetnemu występowi grupy uczniów z klasy VIII przenieśliśmy się w przeszłość i odwiedziliśmy dwie szkoły: tę, do której trafiła panna Szemiotówna, bohaterka „Godziny pąsowej róży” oraz męską znaną z kart „Szatana z siódmej klasy”. Nasi młodzi aktorzy zostali przygotowani do występu przez panią Agnieszkę Tarnowską, która zadbała o każdy szczegół scenografii i kostiumografii.

            Po przedstawieniu do odpowiedzi zostali wezwani niektórzy nauczyciele, którzy od uczniów otrzymali do wykonania bardzo trudne zadania :). Pani Agnieszka Pokrywka musiała w 200 słowach scharakteryzować pannę Szemiotównę, pani Monika Majewska obliczyć 2257. Nasza anglistka, pani Grażyna Włoch, pokazała widowni, że nie straszne są jej łamańce językowe, a pan Arek Dobek przewrotem w przód udowodnił, że ćwiczyć można także w stroju galowym :)

            Agnieszka Pokrywka

          • "Impro-wizu-jemy kulturę" - warsztaty w Brzeziu

            13.10.2019

            Kolejna sobota upłynęła  uczestnikom projektu „Impro-wizu-jemy kulturę” bardzo pracowicie. 12 października spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Brzeziu na warsztatach, które poprowadziła dla nas pani Anna Kucharska – Zygmunt, która jest psychologiem, pedagogiem, trenerem oraz  współtwórcą szkoły dla rodziców.  Dzięki tym zajęciom odkryliśmy własną tożsamość, dowiedzieliśmy się, kim jesteśmy i kim są wszyscy uczestnicy naszego projektu. Ponadto dzięki cennym radom pani Ani  uświadomiliśmy sobie, ile jeszcze pracy przed nami, by wielkie finałowe wydarzenie zakończyło się sukcesem. 

            Drugą część zajęć poprowadziła dla nas w promieniach jesiennego słońca  pani Agnieszka Pokrywka, dzięki której podzieliliśmy się ostatecznie na grupy, wybraliśmy ich liderów oraz szefa wszystkich szefów :), stworzyliśmy listę zadań do wykonania, ustaliliśmy menu, listę gości, elementy Strefy Pokemona i storpedowaliśmy pomysły grupy „Czyszymony" :) Nie było to proste zadanie, bowiem burza mózgów dotycząca  projektu wprowadziła lekki chaos. Na szczęście został on szybko opanowany i  część pomysłów umarła śmiercią naturalną :).

             

            Czas spędzony  na świeżym powietrzu  dodał nam większej energii do działania i już wieczorem pojawiło się profesjonalne menu.

             

            Reszta grup.....Do dzieła!

             

            Agnieszka Pokrywka

          • Niech żyją nam chłopcy!

            12.10.2019

            10 października w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenia. Odwiedził nas zeszłoroczny Mister Szkoły – Artur Jawornicki, aby przekazać Koronę Najpiękniejszego nowemu królowi. :)

            Tak, tak, to właśnie w dzisiejszym dniu odbyły się wybory Mistera Szkoły. Zostały one połączone z dyskoteką. Aby zakwalifikować się do ścisłego finału nasi wspaniali panowie musieli przebyć ścieżkę najeżoną wieloma zadaniami. Na początku zmierzyli się z łamańcami językowymi i każdy z nich świetnie sobie z nimi poradził. Potem przyszła pora na jedzenie plasterka surowej cebuli, wyplatanie bransoletek z muliny, powtórzenie układu tanecznego przygotowanego przez dziewczęta z klasy VIII i robienie sobie makijażu. To ostatnie zadanie najbardziej przypadło do gustu widowni. Śmiechom nie było końca, bowiem na co dzień nie widzimy malujących się chłopców.  Musimy przyznać, że nasi mężczyźni świetnie wykonali to zadanie. Jego efekty można podziwiać w galerii. Konkurencją finałową było zrobienie ciasta na gofry i to ona pozwoliła jury (p. Agnieszce Pokrywce oraz dziewczętom z klasy VIII) wyłonić Mistera Szkoły. Został nim…..

            Szymon Kuciel z klasy VIII

            Tytuły vice-mistera szkoły otrzymali:

             Filip Góralczyk i Aleksander Ossowski

             

            Gratulujemy!!!

             

            Agnieszka Tarnowska

            Agnieszka Pokrywka

          • Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

            09.10.2019

             

            W ostatni wtorek grupa 22 uczniów z naszej szkoły z klas: VI, VII i VIII przyłączyła się do wyjątkowego, ogólnopolskiego projektu. Wzięli oni  udział w szkolnym etapie VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie stała się okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach dyktanda pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Uczniowie musieli sobie poradzić z nazwami własnymi tj.: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Naczelnik Państwa Józef Piłsudski czy 2 Korpus Polski. Uczestników konkursu obowiązywała znajomość reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, a także umiejętność właściwego ich zastosowania, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi od I wojny światowej do zmiany ustroju w Polsce w 1989 roku

            Wyniki eliminacji szkolnych:

            • I miejsce: Kajetan Korpak

            • II miejsce: Szczepan Soczyński

            • III miejsce: Mroczek Szymon

            • IV miejsce: Andrzej Ossowski

                        Zgodnie z Regulaminem Konkursu, do Komisji Wojewódzkiej przekazano 4 prace uczniów, którzy uzyskali co najmniej 75 % punktów możliwych do zdobycia. Weryfikacja i  kwalifikacja do etapu wojewódzkiego zakończy się 22 października 2019 r.

            Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

            Organizator konkursu na etapie szkolnym

            Agnieszka Pokrywka