• Halloween'owa dyskoteka w naszej szkole.

16.11.2017

7 listopada w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Halloween. Uczniowie z samorządu szkolnego przygotowali liczne konkursy i dbali o to, żeby zabawa się udała. Dzieci z klas IV -VII  świetnie się bawiły , tańcząc w rytmie znanych utworów.

Monika Koprynia-Bogacz

Zapraszamy do galerii zdjęć.

• AKCJA BIBLIOTECZNA UWOLNIJ KSIĄŻKĘ!

16.11.2017

W naszej biblioteca prowadzona jest akcja polegająca na wymianie książek między uczniami. Przynieś książki, których już nie czytasz lub chciałbyś je wymienić na inne , a w zamian będziesz mógł sobie wybrać takie, które Ci się spodobają. Akcja przynoszenia książek trwa do końca listopada, a ich wymiana rozpocznie się od 1 grudnia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Monika Koprynia-Bogacz                                                                              Barbara Potoczna

•  HALLOWEEN
          • HALLOWEEN

15.11.2017

Halloween to święto wywodzące się z kultury anglosaskiej, drugie z najważniejszych świąt obchodzonych w krajach anglojęzycznych. Nie sposób zatem było pominąć je w kalendarzu zajęć języka angielskiego w naszej szkole. 31 października 2017 r. uczniowie klas V - VII pod kierunkiem p.Grażyny Włoch wzięli udział we wspólnych zajęciach  Halloweenowych połączonych również ze wspólną zabawą.

Uczniowie poznali genezę tego święta oraz zabawy jakie mu towarzyszą. Sami zaś brali udział w jednej z nich, znanej pod nazwą  Apple Bobbing, polegającej na wyławianiu  jabłka z miski pełnej zimnej wody. Niektórzy uczniowie pokusili się też o oryginalne stroje.

Uczniowie klas V – VII przynieśli tego dnia dynie lampiony, które zaprezentowano na wystawie w holu szkoły. Wszystkie dynie wyglądały wspaniale. Jedne budziły strach, inne, precyzyjnie wycięte, zachwycały pomysłowością.

Najważniejszym celem, który nam towarzyszył  była  integracja  klas  i współdziałanie w grupie a także razem wesoło  spędzony czas.

Happy Halloween!

Grażyna Włoch

• 25.10.2017

Regionalny Program Stypendialny 2017/2018

Logotyp EFS Małopolska

OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIÓW NA ROK SZKOLNY 2017/2018

I. Województwo Małopolskie – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, os. Teatralne 4a, 31-945 Kraków informuje o naborze wniosków o przyznanie stypendiów na rok szkolny 2017/2018 w projekcie pn. „Regionalny Program Stypendialny”, który jest realizowany w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.5 Wsparcie uczniów zdolnych, Typ projektu A. regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem ww. projektu jest wzmocnienie potencjału szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości. Powyższy cel realizowany jest poprzez udzielenie wsparcia stypendialnego w formie finansowej.

Wsparciem w projekcie mogą zostać objęci uczniowie, których miejsce zamieszkania  znajduje się na terenie Województwa Małopolskiego lub którzy są uczniami szkół zlokalizowanych na jego obszarze.

Wsparciem mogą zostać objęci uczniowie szkół podstawowych (począwszy od piątej klasy) i ponadpodstawowych w obszarze, w jakim szkoły te prowadzą kształcenie:

• 23.10.2017

Święto Edukacj Narodowej w "Upiornej szkole".

13 września w naszej szkole obchodziliśmy Święto Edukacj Narodowej.  Z tej okazji klasa IVa i IVb przygotowały przedstawienie, w którym (jak przystało na piątek trzynastego) brały udział upiory, mumie i inne postacie "żywcem" wzięte z upiornej szkoły. Dzieci znakomicie wcieliły się w niespotykane role i pokazały jak wyglada życie szkoły od "upiornej "strony. Z okazji Święta Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim Nauczycielom, pracownikom szkoły i dzieciom wszystkiego najlepszego! Wychowawczynie:Monika Koprynia-Bogacz i Monika Majewska

• Wizyta w Muzeum Przyrodniczym

25.10.2017

W dniu 19 października 2017 roku klasy V - VI wraz z wychowawcami Panią Barbarą Potoczną, Grażyną Włoch i Panem Arkadiuszem Dobkiem podczas wycieczki szkolnej odwiedziły Muzeum Przyrodnicze w Krakowie. Zachęcamy wszystkich uczniów do odwiedzenia muzem , zbiory są bardzo ciekawe, muzeum zostało niedawno odnowione , co można zobaczyć na zdjęciach.

Barbara Potoczna

• 29.09.2017

Projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy. Do projektu są zaproszone także firmy i instytucje spoza sektora bankowego. W 2014 r. BAKCYL został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu.

• „Portret Pstrąga – dla mnie bomba”,

27.09.2017

W miesiącu wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Portret Pstrąga – dla mnie bomba”, który był jednym z elementów przedsięwzięcia  „V Małopolskiego Święta Pstrąga”. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie                 Homini et Terrae, Gospodarstwo Rybackie Dolina Będkowska, Jurajska Izba Gospodarcza oraz Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Konkurs adresowany był do wychowanków szkół podstawowych z terenu trzech gmin. Z wielką radością informujemy, że IV miejsce zajął uczeń naszej szkoły Aleksander Drewniak z klasy VII. Uczeń otrzymał dyplom i nagrodę rzeczową. Gratulujemy!!!

Przygotowała Maria Rochon