• Szlachetna paczka

19.11.2022

„SZLACHETNĄ PACZKĘ CZAS ZACZĄĆ !

Lista potrzeb rodziny jest dostępna w gablocie przed Kościołem, na str www Parafii (www.mkbrzezie.pl ) w linku „Ogłoszenia” oraz w Internecie w linku

sf2/edit?usp=sharing&ouid=102789289130330362150&rtpof=true&sd=true

Wybierając rodzinę podjęliśmy zobowiązanie do zaspokojenia 3 najważniejszych potrzeb : żywność długoterminowa , środki czystości, suszarka bębnowa na pranie. Poza tym wskazano jako dodatkowe prośby o mikser planetarny, odkurzacz, materiały szkolne, pościel, koce.

Zbiórka Żywności i środków czystości rozpocznie się od 22 listopada. W budynku Szkoły Podstawowej wystawione zostaną pojemniki na dary a to: sucha, o długim terminie ważności żywność oraz na środki czystości.

Zbiórka trwa do 6 grudnia b.r.

Osoby, które zechcą dołożyć się do zakupu w/w rzeczy a zwłaszcza suszarki mogą dokonywać wpłat na konto parafii, która jest oficjalnym

darczyńcą rodziny wybranej w Szlachetnej Paczce.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA NMP MATKI KOŚCIOŁA W BRZEZIU

ul. NARODOWA 114 32-080 BRZEZIE

Nr rachunku: 78 1440 1127 0000 0000 1242 3489

Tytułem: „DAROWIZNA NA SZLACHETNĄ PACZKĘ 2022

Koordynator zbiórki darów:

Jolanta Syrek- tel 501 342 619.

• „Mała książka –wielki człowiek”

03.11.2022

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Brzeziu przystąpili do kampanii „Mała książka –wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy tak jak pierwszoklasiści z Brzezia, dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Z tej okazji wszystkie pierwszaki oraz ich rodzice otrzymali bezpłatne „Wyprawki Czytelnicze”. Wyprawki składają się z następujących elementów :

• „Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych.
            • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami książki.

Wyprawki otrzymali uczniowie klasy Ia i Ib podczas lekcji bibliotecznych zorganizowanych w szkolnej bibliotece .

Bibliotekarz Barbara Potoczna

• Nowości w bibliotece !

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich, którzy lubią czytać książki.

Mamy kolejne nowości dla zaczytanych , nowe tytuły (Gwiazdy piłki nożnej ,
            Licencja na zakochanie , Jak wychować szczeniaka , Kicia Kocia w aptece i inne  )
            oraz nowe serie ( Malamander , Szkoła trzęsiportków , Tomek Łebski , Garfield) .
            Ponad 80 nowych pozycji na jesień i zimę .

Przyjdźcie! Na pewno znajdziecie coś dla siebie! Nie zwlekajcie.

Bibliotekarz B.Potoczna