16.09.2022

Gmina Zabierzów jest beneficjentem programu „Laboratoria przyszłości” realizowanego  przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech  mającego na celu  wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Szkoła Podstawowa w Brzeziu złożyła wniosek  i otrzymała 60000 zł na zakup wyposażenia. Do grudnia 2021 roku  zrealizowano zakupy  nowoczesnego sprzętu na kwotę 36000 zł.

W II okresie roku szkolnego 2021/2022 roku w ramach programu „Laboratoria przyszłości” zakupiono następujący sprzęt: długopisy 3D z powerbankiem  i zestawem filamentów, zestaw konstrukcyjny „Struktury molekularne” z akcesoriami, plansze do zajęć chemii z akcesoriami (wskaźniki ph, kolby, zlewki), mikroskop USB, lupy, wagę szkolną z odważnikami , mikser dźwięku z akcesoriami, mikrofony dynamiczne oraz nagłośnienie  (kolumny, statywy, kable). Na zakup wykorzystano kwotę 24000 zł.

Zakupiony sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i będzie wykorzystywany podczas obowiązkowych zajęć edukacyjnych, zajęć pozalekcyjnych rozwijających zainteresowania a także  podczas realizacji projektów, innowacji, konkursów, uroczystości i przedstawień szkolnych.