• „Mała książka – wielki człowiek”
          • „Mała książka – wielki człowiek”

            20.01.2021

                    Nasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”, organizowaną przez Instytut Książki. Kampania w tym roku,  skierowana  jest    do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów  do czytania,  rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania,  aż w końcu  do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych,  jak i tej odkrywanej samodzielnie.
            Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzymał w prezencie  pakiet książeczek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem”. Do książeczek został  dołączony alfabet Iwony Chmielewskiej.
            Książeczki zostały wręczone uczniom podczas zajęć bibliotecznych „Spotkanie z biblioteką” przeprowadzonych przez bibliotekarza szkolnego .

            Więcej informacji o kampanii „Mała książka - wielki człowiek”,  można znaleźć na stronie Instytutu Książki pod hasłem „Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka”.

            Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

                                                                       Bibliotekarz Barbara Potoczna

          • Praca Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Zabierzowie

            11.01.2021

             

            Szanowni Państwo przesyłam informację dotyczącą funkcjonowania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabierzowie w czasie ferii. W związku z rozpoczętą kwarantanną narodową trwającą także przez okres ferii zimowych pragnę poinformować, iż PPP w Zabierzowie pracuje cały czas nieprzerwanie. Systematycznie prowadzone są diagnozy i terapie. W dalszym ciągu funkcjonuje dyżur psychologa. Psycholog pełni dyżur każdego dnia w godzinach od 12.00 do 14.00 . POD NUMEREM TELEFONU 502-094-172.  

            W trakcie dyżuru psychologa można zyskać fachowe wsparcie oraz pomoc a także uzyskać wszelkie informacje dotyczące Zespołu Orzekającego. 

            Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania poradni umieszczane są systematycznie na stronie Poradni oraz profilu na face booku. Staramy się zamieszczać tam także ciekawe formy i sposoby spędzania wolnego czasu w trakcie trwających ferii. Pragnę także przypomnieć iż wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Zabierzowa Poradnia organizuje konkurs dla mieszkańców Gminy Zabierzów " W domu nie musi być nudno-Postaw na rodzinę", którego celem jest zaktywizowanie całych rodzic do wspólnego działania.

             

          • „W domu nie musi być nudno - postaw na rodzinę”.

            16.12.2020

             

            Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Zabierzowie zaprasza rodziny, a także grupy warsztatowe ośrodków społecznych z terenu Gminy Zabierzów, do uczestnictwa w akcji konkursowej pod hasłem: Wyżej wymieniona akcja przeprowadzana jest pod patronatem Wójta Gminy Zabierzów Pani Elżbiety Burtan.

            Głównym celem naszej akcji jest urozmaicenie życia rodzinnego i możliwość wspólnego działania w zdobyciu wartościowych nagród. Niemniej ważne w tym konkursie jest pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności, wrażliwości, wyobraźni plastycznej uczestników konkursu, wzmacnianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu pracy, rozwijanie wrażliwości estetycznej, talentu i wyobraźni dziecka, popularyzacja polskich kolęd zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego i rozwijanie umiejętności wykorzystywania nowych technologii. Konkurs  W domu nie musi być nudno-postaw na rodzinę ”, daje możliwość wykazania się różnymi talentami, które drzemią w naszych dzieciach i młodzieży, a często są ukryte. 
            Konkurs jest różnorodny i składa się z 7 form konkursowych, oto one:

            1. Bałwan bez śniegu.

            2. Choinka inna niż wszystkie.

            3. Rodzinne Jasełka.

            4. Piernikowy świat.

            5. Reportaż filmowy.

            6. Forma artystyczna Mam talent.

            7. Teledysk Bożonarodzeniowy.

            Do każdego z 7 konkursów jest odrębny regulamin, z którym należy się koniecznie zapoznać przed przystąpieniem do konkursu. Regulamin dostępny na stronach:

            Poradni psychologiczno-pedagogicznej w Zabierzowie www.poradnia.zabierzow.org.pl,

            Gminy Zabierzów www.zabierzow.org.pl

            GZEAS Zabierzów www.gzeaszabierzow.org.pl

            Rodzina/grupa społeczna może wziąć udział w 1 z 7 konkursów. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.
            Nagrody za I, II i III miejsce są sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ich wysokość odpowiednio to 800,00, 600,00 i 300,00 złotych w postaci  kart podarunkowych. Nagrody są przyznawane w każdym z 7 konkursów.Nagrodę specjalną w postaci bonu podarunkowego w kwocie 400,00 złotych, ufundowała Poradnia psychologiczno-Pedagogiczna w Zabierzowie. 

            TERMIN PRZYJMOWANIA FILMÓW: 
            1) od 4 stycznia 2021 do 17 stycznia 2021 r. do godziny 23:59.

            2) Prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę.

            3) Filmy, zdjęcia prac należy przesyłać wyłącznie drogą e-mail na adres: gkrpa@zabierzow.org.pl 

            OGŁOSZENIE WYNIKÓW: w miesiącu lutym 2021 r. na stronie internetowej Gminy Zabierzów www.zabierzow.org.pl oraz stronie Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Zabierzowie www.poradnia.zabierzow.org.pl 

            Osobą do kontaktu w sprawie konkursu jest Pani Kinga Gibadło telefon: (12) 285-40-20, email: gkrpa@zabierzow.org.pl 

            Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

            REGULAMINY KONKURSÓW:

            1. Bałwan bez śniegu.

            2. Choinka inna niż wszystkie.

            3. Rodzinne Jasełka.

            4. Piernikowy świat.

            5. Reportaż filmowy.

            6. Forma artystyczna Mam talent.

            7. Teledysk Bożonarodzeniowy.

             

          • Szlachetna paczka

            23.11.2020

            „W tym sęk by działać . Pomimo…" - to hasło przewodnie kolejnej edycji "Szlachetnej paczki". W tym roku pomagamy bardzo młodej rodzinie. Zapraszamy do zapoznania się z jej potrzebami. Otwórzmy serca.

             

            Zgodnie z przyjętym harmonogramem przystępujemy do działania:

            KOMU POMAGAMY:

            Rodzina, którą chcemy otoczyć opieką została wybrana. To dwoje młodych, bo 19-letnich rodziców, jeszcze uczniów i ich roczny synek Jaś. Problemy tej rodziny rozpoczęły się, gdy Jasiowi na rączce wyrósł mały guzek, który lekarze zdiagnozowali jako nowotwór. Sytuacji nie poprawia fakt, że oboje rodzice jeszcze uczą się w szkole średniej i nie są w stanie samodzielnie zabezpieczyć materialnie kosztów leczenia dziecka, jak i swojego własnego utrzymania. W miarę możliwości pan Michał podejmuje dorywcze prace zarobkowe. Jednak stałą podstawą ich utrzymania są świadczenia z OPS. Po odliczeniu podstawowych kosztów utrzymania domu i leczenia (1788 zł) rodzinie pozostaje 63 zł miesięcznie na osobę.

            Ważna informacja to ta, że rodzina mieszka w jednym z najuboższych rejonów Polski, rejonów dotkniętych bezrobociem. Młodzi rodzice mimo swojego młodego wieku bardzo dojrzale myślą o życiu. Cechuje ich niesamowity optymizm, wiara w szczęśliwe zakończenie leczenia Jasia i usamodzielnienie się. Patrząc na ich samozaparcie można odnieść wrażenie, że niemożliwe nie istnieje i że mimo przeciwności losu można mieć marzenia i wysokie cele.

            Wspomagając tę rodzinę, zaspokajając jej podstawowe potrzeby materialne spełnimy to, co jest myślą przewodnią akcji Szlachetnej Paczki: damy odwagę i energię do podjęcia aktywności samodzielnej, na własny rachunek.

            NASZE ZOBOWIĄZANIE:

            Zaspokojenie 3 kluczowych potrzeb:

            1. Żywność – produkty o długim terminie ważności, w tym także dla dziecka

            2. Środki czystości – w tym także dla dziecka

            3. Opał - 2 tony węgla

            Szczegółowa lista potrzeb w załączniku, na tablicy ogłoszeń, i pod linkiem:

            https://drive.google.com/file/d/1IU4GoN0TKtN2rwrxarSADtHOTCUXYOs7/view?usp=sharing

            JAK SKŁADAĆ DARY:

            1. W SALCE ŚW. FRANCISZKA – NIEDZIELE 22 i 29 listopada W GODZ.9,00-10,00 oraz 15:30-16:00 lub po uzgodnieniu telefonicznym (501 342 619)

            2. składka pieniężna: po mszach św. w dniach 22 i 29 listopada br. (konieczne jest uzbieranie kwoty ok 1500 zł na opał. )

            CO ZROBIĆ BY, DARY SIĘ NIE POWIELAŁY

            Problem powielenia się darów dotyczy wyposażenia domu (zaznaczone na liście na zielono). WSZYSTKICH, KTÓRZY CHCA SPEŁNIĆ TE POTRZEBY RODZINY PROSZĘ O dostarczenie ich do salki lub zgłoszenie poprzez KONTAKT TEL: 501-342-619 w miarę szybko. Możliwe jest przekazanie kwoty na zakup, którego dokonają nasi wolontariusze. Lista potrzeb będzie na bieżąco weryfikowana w Internecie pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/1IU4GoN0TKtN2rwrxarSADtHOTCUXYOs7/view?usp=sharing

             

            KONTAKT, PYTANIA: Jolanta Syrek 501 342 619

          • Gmina Zabierzów partnerem drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"!

            13.11.2020

            Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Celem inicjatywy jest wsparcie procesu edukacji dzieci w tak ważnych obszarach jak bezpieczeństwo czy ekologia, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów do prowadzenia zajęć, a także zachęcenie rodziców do wspólnej nauki z dziećmi.

            W ramach akcji każda zgłoszona placówka będzie otrzymywać co miesiąc drogą elektroniczną darmowe materiały do nauki na tematy podejmujące tematykę: bezpieczeństwa, ekologii, historii czy geografii oraz astronomii. W roku szkolnym 2020/2021 przewidziane są również zajęcia podejmujące tematykę wzajemnego szacunku czy przyjaźni.

            Druga edycja akcji "Dzieci uczą rodziców", jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej w roku szkolnym 2019/2020. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 4300 placówek z całej Polski, co przełożyło się na ponad 270 000 uczestniczących dzieci.

            Udział w akcji jest darmowy.

            Do udziału w akcji można się zarejestrować na stronie: www.edu.crl.org.pl

            #DzieciUcząRodziców